• Tombaz-Meral175
  • Sevval Sam kreeg talent van haar moeder

    Sevval Sam erfde haar zangtalent van haar moeder, de beroemde zangeres Leman Sam. Hele generaties…

    MEER...

De favorieten van Hüsnü Şenlendirici van het Taksim Trio

Echte volkshelden zijn het. Na afloop van het concert in Woerden eind oktober verdringen de vele vooral jonge Turken zich om de muzikanten. Allemaal willen ze met hen op de foto.

De leden van het Taksim Trio staan blij te glimlachen en genieten van de aandacht. Het trio bestaat uit zeer begaafde muzikanten die gezamenlijk een prachtige cross-over maken. Elementen van klassieke muziek, jazz en volksmuziek smelten volstrekt organisch samen tot een prachtig geluid waarin virtuositeit gepaard gaat met toegankelijkheid.

Het publiek weet de muziek enorm te waarderen en de sfeer tijdens het concert is uitbundig. Twee jaar geleden stond het trio op de eerste editie van Turkey Now. Nu spelen ze over de hele wereld. Hüsnü Şenlendirici, de klarinettist, bekijkt na afloop van de fotosessies met veel instemming het programma voor Turkey Now 2010. “Het is een mooie uitgebalanceerde keuze die fraai de brede cultuur van hedendaags Turkije weerspiegelt.” Dank je Hüsnü, wat ben je toch keurig opgevoed. “Ik meen het uit de grond van mijn hart” zegt de klarinettist. lachend.

Maar waar zou Hüsnü zelf heen willen. “Kibariye”zegt hij beslist. “Zij is een superster in Turkije en daar buiten niet zo heel erg bekend, maar haar muziek is wel heel universeel. Wat erg aantrekkelijk is van haar, is dat ze altijd zoekt naar nieuwe manieren om haar talent te gebruiken. Zo blijft ze boeiend.”